Випускниця кафедри проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління Ірина Брижик:

Навчання на кафедрі проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління за освітньо-професійною програмою «Обладнання переробних і харчових виробництв» Ірина Брижик завершила дипломом з відзнакою і нині, вже у статусі випускниці, ділиться з абітурієнтами тими перспективами, які відкриваються перед молодим фахівцем завдяки освіті, здобутій у Черкаському державному технологічному університеті. 

Найбільшою перевагою навчання у Черкаському державному технологічному університеті Ірина Брижик вважає можливості пройти стажування чи практику закордоном. За словами Ірини, саме студентська практика на харчовому виробництві в Німеччині дала поштовх для визначення майбутнього фаху, зокрема вступу на магістратуру.

– Після закінчення четвертого курсу, постало питання куди піти навчатися далі, аби фах максимально відповідав моїм особистим інтересам, вимогам сучасності та був конкурентоспроможним на ринку праці. Після уважного розгляду спеціальностей факультету комп’ютеризованих технологій машинобудування та дизайну, де я закінчила бакалаврат, свій вибір зупинила саме на освітній програмі «Обладнання переробних і харчових виробництв», адже вже мала уявлення про переробні та харчові виробництва, проходячи практику у Німеччині на європейському заводі, – згадує випускниця.

У Німеччині, на виробництві Ірину найбільше вразила неймовірна стерильність, яка оточувала навкруги, харчове виробництво було поділено на зони, і всі працівники чітко дотримувалися встановлених інструкцій та протоколів. До того ж, роботодавці повністю забезпечували всіх працівників взуттям, одягом, житлом, харчуванням, оформляли страховки. Вперше у Німеччині дівчина побачила надсучасне обладнання, яке раніше траплялося лише на картинках в журналах, чи інтернеті.  

Загалом, якщо для тих, чиїм фаховим пріоритетом є харчова промисловість, Ірина радить скористатися послугами компанії Profiteam, яка  пропонує низку вакансій на сучасних підприємствах харчової та переробної галузі Німеччини. На таких підприємствах студенти отримують можливість перейняти передовий досвід роботи у сфері виробництва м’ясних та рибних продуктів, ознайомитися з процесами удосконалення й оптимізації технологічних процесів виробництва, навчитися  використовувати на практиці сучасні технології виготовлення харчових продуктів, проводити та контролювати технологічні процеси на виробництві, поглибити набуті знання і здобути безцінні практичні навички, що значно підвищить шанси знайти високооплачувану роботу за фахом у майбутньому.

– Хочу заохотити студентів не боятися змінювати фах при вступі на  магістратуру. Можливо це буде зовсім інша спеціальність і на початку виникнуть певні складнощі з розумінням специфики нової спеціалізації, але варто усвідомлювати, що важливі, насамперед, перспективи і можливості, які відкриваються перед молоддю. Навчання в Черкаському державному технологічному університеті на кафедрі проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління за освітньо-професійною програмою «Обладнання переробних і харчових виробництв» допомогло зрозуміти, наскільки важливо мати можливість закордонної практики, побачити на власні очі те, про що розповідають викладачі на парах, спробувати власні сили, ставши частиною сучасного виробництва. Словом, теорію, яку здобуваєте у стінах університету, ви реально можете закріпити під час міжнародної практики чи стажування.  До того ж, ви заробите гроші, побачите світ і отримаєте необхідні фахові навички за своєю спеціальністю, – наголошує випускниця кафедри проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління Ірина Брижик.